Употребяваме бисквитки, за да разберем как използвате нашия уебсайт и да подобрим ефективността му. Оставайки на този уебсайт, Вие се съгласявате с нашата Политика за бисквитки.

Свободни позиции

Senior Brand Manager

arrow down

месторабота

София

Тип договор

Постоянен договор

работно време

Пълно, 8 часа

Отговорности

  • Responsible for the sales plan implementation by brands;
  • Develop strategically the brands on the Bulgarian market;
  • Prepare and deep dive into the brand performance on the market;
  • Proposing and executing activities to strengthen brand performance;
  • Responsible for the preparations and approvals of the annual brand plans together with the suppliers;
  • Develop an annual brand plan, including marketing budget and monthly activities;
  • Marketing and promotional activities for the brands he/she is responsible for;
  • Monitor market trends and competition activities;
  • Manage a team of brand manager and brand ambassador.

Изисквания

  • Master degree in Marketing or Sales;
  • 3+ years of experience in the FMCG industry and a minimum of 1 year of people management;
  • Deep interests, knowledge, and experience in the drinks market will be considered an asset;
  • Fluency in English;
  • Creativity;
  • Good organizational, presentation and communication skills;
  • Management and leadership skills;
  • Planning and strategy skills;
  • Be a team player.

Ние ви предлагаме

  • To become part of a Marketing team, being a sacred keeper of our world-known brands;
  • To enter the exciting world of management of spirits brands;
  • To learn everyday, to acquire business knowledge;
  • Participate in challenging projects, which will enhance your capabilities.

Ако нашето предложение представлява интерес за Вас, моля, изпратете Вашето CV чрез бутона по-долу. Първоначалният подбор ще се извърши по документи, ще се свържем с одобрените кандидати. Гарантираме пълна конфиденциалност на Вашата кандидатура. Изпратените от Вас данни са лични по смисъла на Закона за защита на личните данни и се предоставят доброволно и с изричното съгласие на всеки кандидат.

Кандидатствай

Вашите данни ще бъдат използвани единствено за целите на кандидатурата.
Моля, прочетете внимателно текста на Информация за обработване на лични данни*.

Кандидатурата е успешно изпратена